Pirmieji metai: pirmosios šešios savaitės. Tai – simbiozės laikotarpis: artimas ir dažnai ilgalaikis dviejų arba daugiau skirtingų organizmų sugyvenimas, šiuo atveju – jūsų ir jūsų kūdikio. Tai kūdikio pereinamasis laikotarpis nuo gyvenimo gimdoje į gyvenimą išoriniame pasaulyje: tėvai mezga ryšį su kūdikiu, o kūdikis išmoksta pasitikėti savo pirmine aplinka – tėvais.
P

Pirmieji metai: 0-6 savaitės

Šios savaitės yra apie adaptaciją, saugumo ir ryšio kūrimą, bei naują ritmą. Jos labai kūniškos, dienos bus užpildytos fizinės priežiūros poreikių tenkinimu ir išreikštu noru kurti ryšį prisilietimais.

Pirmosios dienos kaip niekad greitai ištirps vaiko auginimo istorijoje ir nors tikriausiai jausite, kad nieko nespėjat, norisi padrąsint – jei esat su savo naujagimiu, spėjat tai, ko labiausiai reikia – pažindinatės ir kuriate RYŠĮ, būtent tai ir yra šių dienų, ateinančių savaičių ir likusių tėvystės metų ašis.

Pirmosios šešios savaitės – simbiozės laikotarpis: artimas ir dažnai ilgalaikis dviejų arba daugiau skirtingų organizmų sugyvenimas, šiuo atveju – jūsų ir jūsų kūdikio. Tai kūdikio pereinamasis laikotarpis nuo gyvenimo gimdoje į gyvenimą išoriniame pasaulyje: tėvai mezga ryšį su kūdikiu, o kūdikis išmoksta pasitikėti savo pirmine aplinka – tėvais.

Dienotvarkė: ko galite tikėtis?

Naujagimiai vidutiniškai miega 14–17 val. per parą, ritmingas šeimos gyvenimo būdas padės naujagimiui lengviau atskirti dienos ir nakties laiką, bei pačiam įprasti ritmingai gyventi.

Tačiau šiuo laikotarpiu dar neverta tikėtis reguliaraus dienos ritmo, bet galite sekti ir žymėtis vaikelio miego ir būdravimo laikotarpius, ši statistika taps puikiu sufleriu pirmajai jūsų kūdikio dienotvarkei.

Ką galite pastebėti ir kaip tai atliepti:

Pirmieji metai: 0-6 savaitės

KategorijosRaida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *